Իշխանությունները Անդրիաս Ղուկասյանին մահվան դուռն են տանում. Ֆելիքս Հայրապետյան
«Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամ Ֆելիքս Հայրապետյանի դիտարկմամբ՝ իշխանությունները Անդրիաս Ղուկասյանին մահվան դուռն են տանում: Նման կարծիք Հայրապետյանը հայտնեց այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը:
«Անդրիաս Ղուկասյանն այսօր արդեն 30-րդ օրն է հացադուլի մեջ է: Իշխանությունն ու դատական համակարգը գնացին այն քայլին, որ ցույց տան՝ մեր երկում կա քաղաբանտարկյալ: Եթե դատավորը հարցնում է արդյոք նա շարունակելու է իր պայքարը դուրս գալուց հետո, և Անդրիասի դրական պատասխանը լսելով մերժում կալանքը որպես խափանման միջոց հանելու հայցը, սա նշանակում է, որ ինչ հոդվածով էլ Անդրիասին դատեն, այս որոշումը միայն քաղաքական կլինի», - ասաց նա:
Հայրապետյանի խոսքով՝ Ղուկասյանի նկատմամբ «քաղաքական հաշվեհարդար է իրականացվում»:
«Նույն մեղադրանքը առաջադրվել էր չորս հոգու: Հետո բոլորին, բացի Անդրիասից բաց թողեցին: Սա այլ բացատրություն չունի», - նշեց նա:
Անդրիաս Ղուկասյանին մեղադրանք է առաջադրվել 225 հոդվածի առաջին մասով՝ զանգվածային անկարգություն հրահարելու հատկանիշներով:

Феликс Айрапетян: Власти страны толкают на смерть Андреаса Гукасяна
Власти страны осуществляют политическую расправу над членом инициативы «Новая Армения» Андреасом Гукасяном и толкают его на смерть. Такое мнение высказал сегодня в ходе встречи с журналистами член инициативы «Учредительный парламент» Феликс Айрапетян.
«Андреас Гукасян уже 30-ый день находится в голодовке. Власти и судебная система пошли на такой шаг, чтобы показать – в нашей стране есть политзаключенный. Если судья спрашивает, будет ли он продолжать борьбу после освобождения, и услышав от Андреаса положительный ответ, отклоняет апелляционную жалобу об устранении ареста в виде меры пресечения,  – это значит, что по какой бы статье не судили Андреаса, решение будет только политическим», - сказал он.
По словам Айрапетяна, власти «осуществляют политическую расправу» в отношении Андреаса Гукасяна.
«То же самое обвинение было предъявлено четырем лицам. Потом всех кроме Андреаса отпустили на свободу. Другого объяснения этому нет», - отметил он.
Андреасу Гукасяну предъявлено обвинение по признакам ч.1 ст.225 Уголовного кодекса Армении (организация массовых беспорядков).