Ուկրաինայի Ռադայի պատգամավորները ծեծկռտուք են կազմակերպել (Տեսանյութ)
Ուկրաինայի Ռադայի պատգամավորներ Ալեքսանդր Վիլկուլը և Վլադիմիր Պարասյուկը ծեծկռտուք են կազմակերպել, հայտնում է РИА Новости-ն` հղում անելով 112.ua գործակալությանը:
Դեպքը տեղի է ունեցել «Երեկոյան փրայմ» թոք-շոուի տեսագրությունից հետո, որի ընթացքում խորհրդարանականները չեն կարողացել համաձայնության գալ երկրում ընթացիկ իրավիճակի հարցում: Եթերի ավարտից հետո Պարասյուկը Վիլկուլին սպասել է ստուդիայից դուրս, և գործի են դրվել բռունցքները: Հեռուստակենտրոնի անվտանգության աշխատակիցները ստիպված են եղել միջամտել:
Ավելի ուշ Պարասյուկը խոստացել է նախշազարդել Վիլկուլի ավտոմեքենան: Նա հավելել է, որ իր հակառակորդը «Կրեմլի գործակալ է, որը երկիրը հասցրել է պատերազմի, նրան, որ մեզ մոտ մարդիկ մահանում են, որ մեր մեջ ոչ մի բարի բան չկա»:
«Վիլկուլին պետք է չեզոքացնել, արտաքսել, որպեսզի նրա հետքը չմնա, և նրա գործողություններն այստեղ չլինեն», - եզրափակել է Պարասյուկը:

Депутаты украинской Рады устроили драку. Видео
Депутаты украинской Рады Александр Вилкул и Владимир Парасюк устроили драку, сообщает РИА Новости соссылкой на агентство 112.ua.
Инцидент произошел после записи ток-шоу «Вечерний прайм», во время которого парламентарии не смогли сойтись во взглядах на текущую ситуацию в стране. После окончания эфира Парасюк дождался своего оппонента за пределами студии, и в ход пошли кулаки. Охране телецентра пришлось вмешаться.
Позднее Парасюк пообещал изрисовать автомобиль Вилкула. «Приехали мои побратимы, поймали машину Вилкула. Мы сейчас наверное на ней оставим много сообщений», — заявил народный избранник. Он добавил, что его оппонент является "агентом Кремля, который привел страну к войне, к тому, что у нас люди гибнут, что в нас нет ничего доброго».
«Вилкула надо ликвидировать, депортировать, чтобы его следа не осталось и его деяний здесь не было», - резюмировал Парасюк.