Արծվիկ Մինասյանը, հնարավոր է, տեղափոխվի այլ պաշտոնի. Վահրամ Բաղդասարյան
ՀՀԿ-ՀՅԴ հուշագրում նշված չեն պաշտոնների անուններ, նման պայմանավորվածություն չի եղել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
«Հուշագրում մենք որևէ նման պայմանավորվածություն չունենք: Հուշագրում կա քանակների մասին, որ երեք դաշնակցական մեր գործընկերները պետք է լինեն կառավարության կազմում, և մենք դա պահպանում ենք», - Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրուցյում ասաց Վահրամ Բաղդասարյանը:
Հարցին, թե էկոնոմիկայի դաշնակցական նախարար Արծվիկ Մինասյանը չի՞ բավարարել պահանջներին, այդ պատճառով է լքում պաշտոնը, ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը նշեց՝ եթե չբավարարեր պահանջներին, այլ արձագանք կլիներ:
«Այսօր մենք ունենք նորանշանակ վարչապետ, որը ձևավորում է նոր կառավարություն, նոր մոտեցումներ են, նոր գործիքներ, նպատակահարմարությունն այն է, թե ով որտեղ ավելի օգտակար ու պիտանի կլինի: Գնահատելով և ավելի առավելություն տալով Արծվիկ Մինասյանին այլ ոլորտում՝ հնարավոր է նա տեղափոխվի այլ պաշտոնի», - ընդգծեց Վ.Բաղդասարյանը:

Арцвик Минасян может быть переведен на другую должность – Ваграм Багдасарян
В подписанном между Республиканской партией Армении и АРФ «Дашнакцутюн» соглашении наименования должностей не указываются, такой договоренности нет, заявил в беседе с журналистами руководитель фракции Республиканской партии Армении Ваграм Багдасарян.
«В меморандуме нет какой-либо подобной договоренности. В меморандуме отмечается число, что в составе правительства нашими партнерами должны быть три представителя АРФД, и мы соблюдаем это», - сказал журналистам в парламенте Армении Ваграм Багдасарян.
На вопрос о том, покидает ли министр экономики Арцвик Минасян правительство, поскольку не удовлетворяет требованиям, глава фракции РПА ответил, что если бы не удовлетворял требованиям, реакция была бы другой.
«Сегодня у нас новый премьер, формирующий новое правительство, новые инструменты, и, исходя из целесообразности, рассматриваются варианты, кто и где может быть полезнее. Оценивая и видя преимущества Арцвика Минасяна в другой сфере, возможно он будет переведен на другую должность», - подчеркнул В.Багдасарян.