Լոքյանն ու Մկրտչյանը կպահպանեն իրենց պաշտոնները, ՀՅԴ-ն կոալիցիայից դուրս չի գա. Աղվան Վարդանյան
ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը վստահ է, որ Դաշնակցությունը կառավարության կառուցվածքային փոփոխություններից չի տուժի։ Այսօր Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում նա նշեց, որ Դաշնակցությունն իր առջև պորտֆելների խնդիր չի դրել։
Դիտարկմանը, թե արդյոք ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար Դավիթ Լոքյանն ու ԿԳ նախարար Լևոն Մկրտչյանը կշարունակեն մնալ նախարարների պաշտոններում, Վարդանյանը նշեց․ «Դավիթ Լոքյանն ու Լևոն Մկրտչյանը միանշանակ կպահպանեն իրենց պաշտոննները»։
Հարցին, թե արդյոք էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնում ՀՅԴ պորտֆելի կորուստը կոալիցիայում ՀՅԴ-ի դերի նվազեցման չի բերի, Վարդանյանն ասաց․ «Կապ չունի մենք քանի նախարար կունենանք։ Դրանից կոալիցիայի դերը լուսանցքային չի դառնում»։
«Կոալիցիայից դուրս գալու հարցը չի քննարկվում, որովհետև մենք գործ ունենք, որը պետք է անենք», - նշեց Վարդանյանը:

Давид Локян и Левон Мкртчян сохранят свои портфели – Агван Варданян
Секретарь фракции АРФ «Дашнакцутюн» Агван Варданян уверен, что АРФД от структурных изменений правительства не пострадает. Сегодня в беседе с журналистами в парламенте Армении он отметил, что АРФД не ставит перед собой вопрос портфелей.
На замечание, останутся ли министр территориального управления и развития Давид Локян и министр образования и науки Левон Мкртчян на своих должностях, А.Варданян отметил: «Давид Локян и Левон Мкртчян сохранят свои должности».
На вопрос, не приведет ли потеря портфеля министра экономики к снижению роли АРФД в коалиции, Варданян ответил: Не имеет значения, сколько министров в правительстве мы будем иметь. От этого роль коалиции не становится меньше».
«Вопрос выхода из коалиции не обсуждается, поскольку мы должны довести до конца начатое дело», - отметил А.Варданян.