Սեյրան Օհանյանն ընդունել է ամերիկյան օդուժի վետերան, գնդապետ Ջոն Քյոսեյանին
ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Սեյրան Օհանյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է Լոս Անջելեսի Ուրֆայի հայրենակցական միության երկարամյա ատենապետ, ամերիկյան օդուժի վետերան, գնդապետ Ջոն Քյոսեյանին, տեղեկացնում են ՊՆ լրատվական ծառայությունից:
Ջերմորեն ողջունելով հյուրին՝ Սեյրան Օհանյանը բարձր է գնահատել Ջոն Քյոսեյանի ծավալած գործունեությունը և ներդրած ջանքերը Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում հայկական մշակույթը պահպանելու և զարգացնելու ուղղությամբ:
Հյուրի խնդրանքով Սեյրան Օհանյանը ներկայացրել է զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումները, բանակ-հասարակություն կապերի շրջանակում Սփյուռքի տարբեր կառույցների հետ համագործակցության ծրագրերը:
Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստանում, Արցախում և Սփյուռքում ազգային համախմբման, երիտասարդության շրջանում հայրենասիրության սերմանման, բանակ-հասարակություն կապերի ամրապնդման ուղղությամբ ջանքերի կենտրոնացումը:

Сейран Оганян принял ветерана ВВС США, полковника Джона Кесеяна
Исполняющий обязанности министра обороны Армении Сейран Оганян принял ветерана ВВС США, председателя Земляческого союза Урфы Лос-Анджелеса полковника Джона Кесеяна. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
Сейран Оганян высоко оценил деятельность Джона Кесеяна и его усилия в направлении сохранения и развития армянской культуры в США.
По просьбе гостя Сейран Оганян представил реализуемые в Вооруженных силах Армении реформы, программы сотрудничества с различными организациями Диаспоры в рамках связей армия-общество.
Собеседники отметили важность концентрации усилий в направлении национальной консолидации в Армении, Арцахе и Диаспоре, патриотического воспитания молодежи, укрепления связей армии с обществом.