Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 8 պատահար, կան զոհեր
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` սեպտեմբերի 27-ից 28-ը հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 13 դեպքից բացահայտվել է 11-ը, տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության մամուլի ծառայությունը:
Բացահայտվել է գողության 13, խարդախության 2, հարկերից խուսափելու, մաքսանենգության, խուլիգանության և կաշառակերության 1-ական դեպք: Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության 8, մարմնական վնասվածք հասցնելու և ավտոմեքենա փախցնելու 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 8 պատահար, ինչի հետևանքով 2 մարդ զոհվել է, 9-ը՝ ստացել  տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За прошедшие сутки в Армении было зарегистрировано 8 ДТП, есть жертвы
По данным оперативной сводки Полиции Армении, из 13 случаев причинения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период между 27 и 28 сентября, раскрыто 11.
Раскрыто также 13 случаев кражи, 2 случая мошенничества, по 1 случаю уклонения от уплаты налогов, контрабанды, хулиганства и взяточничества.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 8 случаев кражи, по 1 случаю причинения телесных повреждений и угона ТС.
За прошедшие сутки в республике было зарегистрировано 8 ДТП, вследствие которых 2 человека погибли, 9 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.