Վարչապետը հանդիպել է Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կառավարությունում հյուրընկալել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Վեհափառին՝ կառավարություն այցելելու համար և նշել, որ մեծապես կարևորում է պետություն-եկեղեցի համագործակցությունը:
Վեհափառը վարչապետին ու կառավարության նորանշանակ անդամներին մաղթել է հաջողություններ և արդյունավետ գործունեություն՝ ի նպաստ երկրի բարեկեցության, դժվարությունների հաղթահարման, ձեռքբերումների և հաջողությունների ամրագրման:
Այնուհետև վարչապետ Կարապետյանը և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը քննարկել են մի շարք հարցեր, որոնք վերաբերել են եկեղեցի-պետություն հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանն ու այլ խնդիրների:

Премьер Армении встретился с Католикосом всех армян
Премьер-министр Армении Карен Карапетян встретился сегодня в правительстве республики Его Святейшества Католикоса всех армян Гарегина Второго. Об этом сообщает пресс-служба армянского правительства.
Премьер поблагодарил Католикоса Гарегина II за посещение правительства, отметив, что придает большую важность сотрудничеству государство-церковь.
Католикос Гарегин II премьер-министру и новоназначенным членам правительства РА пожелал успехов и эффективной деятельности – в интересах благополучия страны, преодоления вызовов, укрепления достижений и успехов.
Затем премьер и Католикос всех армян обсудили ряд вопросов, касающихся дальнейшего укрепления отношений церковь-государство и иных тем.