Ուկրաինան Ղրիմի շրջանում զորավարժությունների պատճառով փոխել է ինքնաթիռների երթուղիները
Ուկրաինայի հարավում զորավարժությունների անցկացման գոտում ինքնաթիռների երթուղիները կշեղվեն մի քանի կիլոմետրով: Այդ մասին 112 Ուկրաինա հեռուստաալիքի եթերում հայտնել է «Բորիսպոլ» միջազգային օդանավակայանի գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Եվգենի Դիխնեն, հայտնում է korrespondent.net-ը:
««Բորիսպոլ» օդանավակայանն աշխատում է սովորական ռեժիմով: Չվացուցակում ոչ մի փոփոխություն չի եղել և փոփոխությունների անհրաժեշտության մասին ոչ մի հրաման չի ստացվել: Ուկրաինայում բոլոր օդանավակայաններն աշխատում են սովորական ռեժիմով», - ասել է Դիխնեն:
Նա նաև հայտնել է, որ զորավարժությունների գոտում ինքնաթիռների բոլոր երթուղիներն անցնելու են մի քանի կիլոմետր շեղումով:
«Մենք չվերթներ ունենք, որոնք անցնում էին այդ գոտիների օդային տարածքով: Դրանք կշեղվեն մի քանի կիլոմետրով և կշարունակեն իրենց ճանապարհը», - ասել է Դիխնեն:

Украина изменила маршруты самолетов в районе Крыма
Маршруты самолетов в зоне проведения ракетных стрельб на юге Украины будут отклонены на пару километров. Об этом в эфире телеканала 112 Украина сообщил и. о. гендиректора международного аэропорта «Борисполь» Евгений Дыхне, передает korrespondent.net.
«Аэропорт «Борисполь» работает в штатном режиме. Никаких изменений в расписании не было и никаких директив о необходимости изменений не поступало. Все аэропорты в Украине работают в штатном режиме», – сказал Дыхне.
Он также сообщил, что все маршруты самолетов в зоне стрельб будут проходить с отклонением на пару километров.
«У нас есть маршруты, которые пролегали через воздушное пространство этих зон (учений – ред.). Они будут отклонены на каких-то пару километров и будут следовать далее», – сказал Дыхне.