«Ռոստելեկոմի» աշխատակիցների հանրապետականացման արագությունը կգերազանցի իրենց տրամադրած ինտերնետի արագությանը. «Փաստ»
02/12/2016 09:25
Հեռահաղորդակցության ոլորտի օպերատորներից մեկի՝ Ռոստելեկոմի աշխատակիցները կանգնած են «հանրապետականացման» վտանգի առաջ: «Փաստ»-ի աղբյուրները տեղեկացրել են, որ երկու օր առաջ ընկերության բոլոր աշխատակիցները ներքին ցանցով ստացել են էլեկտրոնային նամակներ, որոնց կցված է եղել նաև Հանրապետական կուսակցությանն անդամակցելու հայտի ձևը։ Նամակն անակնկալ է եղել Ռոստելեկոմի աշխատակիցների համար։
«Խնդիրը սրվել է նաև այն պատճառով, որ ընկերության մենեջերները հորդորում են իրենց ենթականերին չմերժել ղեկավարության պահանջը և անպայման դառնալ ՀՀԿ անդամ։ Փաստորեն, այս ընկերության աշխատակիցների հանրապետականացման արագությունը կգերազանցի իրենց տրամադրած ինտերնետի արագությանը», - գրել է թերթը:

«Паст»: Скорость «республиканизации» сотрудников Ростелекома превысит скорость предоставляемого ими интернета
02/12/2016 10:36
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что сотрудники одного из ведущих операторов в сфере телекоммуникаций Армении – компании «Ростелеком» – оказались перед угрозой повальной «республиканизации». Как сообщают источники издания, два дня назад все сотрудники компании получили по внутренней сети компании электронные письма, к которым прилагалась также форма заявления о членстве в правящей Республиканской партии Армении. Письма стали для сотрудников «Ростелекома» сюрпризом.
«Проблема обострилась также по той причине, что менеджеры компании призывают своих подчиненных не отклонять просьбу руководства и обязательно вступить в ряды РПА. Фактически, скорость "республиканизации" сотрудников этой компании превысит скорость предоставляемого ими интернета», - пишет газета.