Բուդապեշտի մետրոյում միմյանց է բախվել երկու գնացք
Երկու գնացք է երկուշաբթի բախվել Հունգարիայի մայրաքաղաքի մետրոյի M-2 «կարմիր» ճյուղում, ինչի հետևանքով տուժել է տասը մարդ:  Ինչպես հայտնում է ТАСС-ն, այդ մասին հայտնել են Բուդապեշտի արտակարգ իրավիճակների վարչությունում:
Գնացքներից մեկը հասել է թունելում առջևից ընթացող շարժակազմին և հարվածել դրա վերջին վագոնին: Ինը մարդ հոսպիտալացվել է, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում, նշում է ՄՏԻ գործակալությունը:
Տուժածներից մեկին բուժօգնություն են ցուցաբերել տեղում: Հատուկ ծառայությունները պարզում են՝ ինչն է դարձել միջադեպի պատճառը: Մետրոյի «կարմիր» ճյուղում գնացքների երթևեկությունը դադարեցված է: Մետրոյի ուղևորների համար կազմակերպվել է լրացուցիչ ավտոբուսային երթուղի:

В метро Будапешта столкнулись два поезда
Два поезда метро столкнулись сегодня в столице Венгрии на «красной»  ветке М-2, в результате чего пострадали 10 человек. Как передает ТАСС, об этом сообщили в управлении по чрезвычайным ситуациям Будапешта.
Один из поездов нагнал в тоннеле идущий впереди состав и врезался в его последний вагон. Девять человек были госпитализированы, их жизням ничего не угрожает, передает агентство МТИ. Одному пострадавшему оказали медицинскую помощь на месте.
Специальные службы выясняют, что стало причиной инцидента. Движение поездов метро на «красной» ветке приостановлено. Для пассажиров подземки был организован дополнительный автобусный маршрут.