700 մլն լրացուցիչ գումար աղետի գոտում անօթևանների խնդիրը լուծելու նպատակով. Վարդան Արամյան
Կառավարությունը շուրջ 700 միլիոն դրամ լրացուցիչ գումար է նախատեսել աղետի գոտում անօթևանների խնդիրը լուծելու համար, 2017-ի պետական բյուջեի քննարկման ժամանակ ասաց ՀՀ ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանը:
«Գյումրու աղետի գոտու այդ տնակների հարցը լուծելու նպատակով մենք շուրջ 700 միլիոնի չափով լրացուցիչ գումար ենք նախատեսել, որպեսզի կարողանանք 2017 թվականին մեկընդմիշտ լուծել անօթևան մնացածների խնդիրը», - նշեց Վ. Արամյանը:
Նա նաև ընդգծեց, որ իր գործընկերները ներկայացրել են թվային ցուցանիշներ, համաձայն որի՝ այդ գումարը բավարար է լինելու, որ բնակարանների գնման վկայականների միջոցով լուծվի անօթևան մնացածների խնդիրը:

Правительство выделило дополнительно 700 млн. на решение проблем жителей Гюмри – Вардан Арамян
Правительство предусмотрело дополнительную сумму порядка 700 млн. драмов для решения жилищной проблемы оставшихся без крова жителей зоны бедствия, заявил сегодня министр финансов Армении Вардан Арамян в ходе обсуждения государственного бюджета на 2017 год в парламенте Армении.
«Для решения вопросов временного жилья в зоны бедствия мы дополнительно предусмотрели 700 млн. драмов, чтобы суметь в 2017 году раз и навсегда решить вопрос обеспечения жильем людей, которые остались без крова», - отметил Вардан Арамян.
Он подчеркнул, что его коллеги представили цифровые показатели, согласно которым, этой суммы будет достаточно, чтобы с помощью свидетельств о приобретении квартир решить проблему жилья в зоне бедствия.