Օլանդի վարկանիշը 13 տոկոսով աճել է՝ երկրորդ ժամկետով չառաջադրվելու որոշումից հետո
Ֆրանսիայի գործող նախագահ Ֆրանսուա Օլանդի ժողովրդականության վարկանիշն սկսել Է աճել այն բանից հետո, երբ նա հայտարարել է, որ չի մասնակցելու 2017 թվականի նախագահական ընտրություններին: Ինչպես հայտնում է «Интерфакс» -ը, այս մասին վկայում են Ifop-Fiducial-ի հարցման արդյունքները:
Օլանդի այդ հայտարարությունից հետո նրա վարկանիշն աճել Է 13 տոկոսով: Այսպիսով, հարցման արդյունքների համաձայն, այժմ հարցվածների 29 տոկոսն Է դրական գնահատում երկրի նախագահի գործունեությունը: Ֆրանսիական ԶԼՄ-ները նշում են, որ սա նրա ամենաբարձր վարկանիշն Է 2013 թվականի հոկտեմբերից ի վեր:
Բացի այդ, հարցման մասնակիցների մեծամասնությունը (55 տոկոսը) կարծում Է, որ Օլանդը վարում Է Ֆրանսիայի շահերը պաշտպանող արտաքին քաղաքականություն:

Рейтинг Олланда вырос на 13% после решения не баллотироваться на второй срок
Рейтинг популярности действующего президента Франции Франсуа Олланда начал расти после его заявления о том, что он не будет участвовать в президентских выборах 2017 года. Как сообщает «Интерфакс», об этом свидетельствуют результаты опроса Ifop-Fiducial.
Так, после этого заявления Олланда его рейтинг вырос на 13% Таким образом, согласно результатам опроса, теперь 29% опрошенных положительно оценивают деятельность президента страны. Французские СМИ отмечают, что это самый высокий его рейтинг с октября 2013 года.
Кроме того, большинство респондентов (55%) считают, что Олланд проводит внешнюю политику, которая защищает интересы Франции.