Քերին և Լավրովը դեկտեմբերի 8-ին հանդիպում կանցկացնեն Համբուրգում
ԱՄՆ-ի պետքարտուղար Ջոն Քերին և ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը դեկտեմբերի 8-ին կարող են հանդիպում անցկացնել գերմանական Համբուրգում, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Քերին երեքշաբթի հայտարարել է, որ նախատեսում է Համբուրգում հինգշաբթի հանդիպել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ և փորձել առաջ շարժվելու ճանապարհ գտնել», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Երեքշաբթի Քերին հայտարարել է, թե հույս ունի այս շաբաթ Ռուսաստանի հետ համաձայնության գալ Սիրիայի շուրջ քաղաքական բանակցությունների անցնելու անհրաժեշտության հարցում:
Ավելի վաղ ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտնել էր, որ Լավրովը դեկտեմբերի 8-9-ին Համբուրգում կմասնակցի ԵԱՀԿ-ի Նախարարների խորհրդի նիստին: Նախատեսված են մի շարք երկկողմ հանդիպումներ:

Встреча Керри и Лаврова возможно состоится в Гамбурге 8 декабря
Госсекретарь США Джон Керри и глава МИД РФ Сергей Лавров могут провести встречу в немецком Гамбурге 8 декабря, передает РИА Новости.
«Керри заявил во вторник, что планирует встретиться с главой МИД РФ Сергеем Лавровым в Гамбурге в четверг и попытаться найти путь продвижения вперед», — говорится в сообщении.
Во вторник Керри заявил, что надеется на этой неделе договориться с Россией о необходимости перейти к политическим переговорам по Сирии.
Ранее официальный представитель МИД РФ Мария Захарова сообщила, что Лавров 8-9 декабря примет участие в заседании Совета министров ОБСЕ в Гамбурге. Планируется, что «на полях» СМИД Лавров проведет ряд двусторонних встреч.