Ավելի քան 8 հազար մարդ է մեկ օրում դուրս եկել Հալեպի արևելյան շրջանից
Սիրիայի հակամարտող կողմերի հաշտեցման ռուսական կենտրոնը շարունակում է աջակցություն ցուցաբերել Սիրիայի բնակիչներին, որոնք մնում են ահաբեկիչների վերահսկողության տակ գտնվող Արևելյան Հալեպի շրջաններում, փոխանցում է «Интерфакс»-ը:
«Միայն վերջին մեկ օրվա ընթացքում հակամարտող կողմերի հաշտեցման ռուսական կենտրոնի աջակցությամբ Հալեպի՝ զինյալների հսկողության տակ գտնվող շրջաններից դուրս է եկել 8461 մարդ, այդ թվում՝ 2934 երեխա», - ասվում է կենտրոնի հաղորդագրության մեջ:
Բացի այդ, 14 զինյալներ, վայր դնելով զենքը, հանձնվել են սիրական զորքերին:
«Սիրիայի նախագահի ընդունած որոշմանը համապատասխան՝ նրանց բոլորին ներում կշնորհվի»,- ընդգծել են հաշեցման կենտրոնից:

Более 8 тыс. человек за сутки вышли из восточного Алеппо
Российский Центр примирения враждующих сторон в Сирии продолжает оказывать помощь местным жителям, покидающим подконтрольные боевикам кварталы в восточной части города Алеппо, сообщает «Интерфакс»
«Только за последние сутки из остающихся под контролем боевиков районов Алеппо при содействии российского Центра примирения враждующих сторон вышло 8461 горожан, в том числе 2934 ребенка», - говорится в сообщении Центра.
Кроме того, согласно сообщению, 14 боевиков, сложив оружие, вышли в западную часть города к сирийским войскам.
«В соответствии с принятым решением президента Сирии все они были амнистированы», - подчеркивают в Центре примирения.