Թուրքիայի օդուժն Իրաքի հյուսիսում ոչնչացրել է Քուրդիստանի աշխատավորների կուսակցության 19 անդամի
Թուրքիայի Գլխավոր շտաբը հայտնել է երեկ երկրի ռազմաօդային ուժերի կողմից Իրաքի հյուսիսում անցկացված ավիագործողության մասին, որի ընթացքում ոչնչացվել է Քուրդիստանի աշխատավորների  կուսակցության  (PKK) 19 անդամ, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Դեկտեմբերի 9-ին անցկացված ավիագործողության ընթացքում հարվածներ են հասցվել Իրաքի հյուսիսային Գարա շրջանում անջատողական ահաբեկչական կազմակերպության թիրախներին։ Ոչնչացվել է 19 ահաբեկիչ, ինչպես նաև նրանց պատկանող 5 թաքստոց։ Հանձնարարության հաջող կատարումից հետո ինքնաթիռները վերադարձել են իրենց բազաներ»,-ասվում է թուրքական ռազմական գերատեսչության հաղորդագրությունում, որը ստացել է գործակալությունը:

На севере Ирака ВВС Турции уничтожили 19 членов Рабочей партии Курдистана
Генштаб Турции сообщил в субботу о проведенной ВВС страны накануне воздушной операции на севере Ирака, в ходе которой были уничтожены 19 членов запрещенной в стране Рабочей партии Курдистана (РПК), передает РИА Новости.
«В ходе воздушной операции 9 декабря были нанесены удары по целям сепаратистской террористической организации (РПК) в районе Гара на севере Ирака. Уничтожено 19 террористов, а также пять их убежищ. После успешного выполнения задания самолеты вернулись на свои базы», — говорится в сообщении турецкого военного ведомства, полученном РИА Новости