Հալեպի շրջաններից մեկ օրում դուրս է բերվել մոտ 18 հազար բնակիչ
Մոտ 18 հազար բնակիչներ, այդ թվում՝ ավելի քան 7500 երեխաներ, մեկ օրում դուրս են բերվել Հալեպի՝ գրոհայինների վերահսկողության տակ գտնվող շրջաններից։ Այս մասին հայտնում է ТАСС-ը հղում անելով Սիրիայում հակամարտող կողմերի հաշտեցման ռուսական կենտրոնին։
«Զենքը վայր են դրել և քաղաքի արևմտյան մաս անցել 28 գրոհայիններ։ Համապատասխան Սիրիայի նախագահի կողմից ընդունված որոշման՝ նրանք համաներվել են», - նշել են կենտրոնում։
Մեկ օրում ականազերծվել է 8 հեկտար տարածք։ Բացի այդ, մեկ օրում պայթյունավտանգ առարկաներից մաքրվել է 24 շենք, այդ թվում հացի 1 գործարան,2 դպրոց, 2 մզկիթ, 1 էլեկտրական ենթակայան, ինչպես նաև 4.5 կմ ավտոճանապարհ։

Почти 18 тыс. жителей выведены из подконтрольных боевикам районов Алеппо
Почти 18 тысяч жителей, в том числе более 7,5 тыс. детей выведены за сутки из подконтрольных боевикам районов Алеппо. Об этом сообщил ТАСС со ссылкой на российский Центр примирения враждующих сторон в Сирии.
«Сложили оружие и вышли в западную часть города 28 боевиков. В соответствии с принятым решением президента Сирии они были амнистированы», - отметили в Центре.
За сутки ими было разминировано территория общей площадью 8 гектаров. Кроме того, от взрывоопасных предметов было очищено 24 здания, в том числе: 1 хлебозавод, 2 школы, 2 мечети, 1 электроподстанция, а также 4,5 км автодорог.