Թուրքիան ՆԱՏՕ-ում Ռուսաստանի և Չինաստանի կողմնակիցների է նշանակում
Թուրքիան ՆԱՏՕ-ում ռազմական ներկայացուցիչների է նշանակում, որոնք Ռուսաստանի, Չինաստանի և Իրանի կողմնակիցներ են, Արևմուտքի հետ փոխգործակցության տրամադրություն ունեցողների փոխարեն, հայտնում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով The Times-ին:
Թերթի տվյալով՝ խմբագրության տրամադրության տակ են հայտնվել Դաշինքի Միացյալ զինուժի  գերագույն գլխավոր հրամանատար Կյորտիս Սկապարոտտիին ուղղված ծառայությունից հեռացված զինվորականների էլեկտրոնային նամակները:
Գեներալին հաղորդում են Թուրքիայի բանակում «ծայրահեղ ազգայնական և հակաարևմտամետ տրամադրությունների զգալի աճի մասին»:
Թուրք սպաներից մեկը նշել է, որ «նրանցից ոմանք հարցականի տակ են դնում ՆԱՏՕ-ի արժեքները և նույնիսկ ատում են արևմտյան կազմակերպությունները՝ սատարելով Ռուսաստանին, Չինաստանին և Իրանին»:

Турция назначает в НАТО сторонников России и Китая
Турция назначает в НАТО военных представителей, которые являются сторонниками России, Китая и Ирана, вместо настроенных на взаимодействие с Западом, пишет  Gazeta.ru со ссылкой на  The Times.
Газета утверждает, что в распоряжении редакции находятся электронные письма недавно уволенных военнослужащих верховному главнокомандующему Объединенных вооруженных сил альянса Кертису Скапаротти.
Генералу сообщают о «значительном росте ультранационалистических и антизападных настроений» в армии Турции.
Один из турецких офицеров уточнил, что «некоторые из них ставят под вопрос ценности НАТО и даже ненавидят западные организации, поддерживая при этом Россию, Китай и Иран».