Պեսկով. Կրեմլը Դոնալդ Թրամփին վարկաբերող նյութեր չունի
Կրեմլն ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփին և ընտրություններում նրա մրցակից Հիլարի Քլինթոնին վարկաբեկող որևէ փաստեր չունի: Հակառակի մասին հաղորդագրությունները բացարձակ անհեթեթություն են:
Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ մեկնաբանելով վկայություններն այն մասին, որ Ռուսաստանը, իբր, ամերիկյան գործիչներին վարկաբեկող նյութեր ունի, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Կրեմլը Թրամփին վարկաբեկող նյութեր չունի»,- լրագրողներին ասել է Պեսկովը:
Նա նաև հերքել է Հիլարի Քլինթոնին վարկաբեկող նյութերի առկայության մասին վկայությունները:
«Դա բացահայտ կեղծիք է, անհեթեթություն: Կրեմլը վարկաբեկող նյութերի հավաքագրմամբ չի զբաղվում»,- ընդգծել է նա:
«Դա կոչվում է pulp fiction (ցածրորակ, բուլվարային գրականություն)»,- ամերիկյան հատուկ ծառայությունների զեկույցն այսպես է բնորոշել Կրեմլի ներկայացուցիչը:

Песков:  Кремля нет никакого компромата на Дональда Трампа
У Кремля нет никакого компромата на избранного президента США Дональда Трампа и его бывшего соперника на выборах Хиллари Клинтон, сообщения об обратном - абсолютная чушь и «бульварное чтиво».
Об этом заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, комментируя сведения о том, что у России якобы есть компромат на американских политиков, передает ТАСС.
«Нет, у Кремля нет компромата на Трампа», - сказал Песков. Он опроверг также наличие у руководства РФ порочащих сведений о Хиллари Клинтон.
«Это абсолютная утка, абсолютная фабрикация и это полная чушь. Кремль не занимается сбором компромата», - подчеркнул пресс-секретарь президента РФ.
«Это называется pulp fiction (низкопробное, бульварное чтиво)», - охарактеризовал представитель Кремля соответствующий доклад американских спецслужб.