Հայտնաբերվել է Բիշքեկի մոտ կործանված Boeing-ի երկրորդ «սև արկղը»
Հայտնաբերվել է Բիշքեկի մոտ կործանված Boeing 737 ինքնաթիռի երկրորդ «սև արկղը», հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Ղրղզստանի կառավարության մամուլի ծառայությանը։
«Դաչա-Սուու գյուղում, որտեղ կործանվել է Boeing 747 օդանավը՝ որոնողափրկարարական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է երկրորդ «սև արկղը»», - ասվում է հայտարարության մեջ:
Հոնկոնգ-Ստամբուլ չվերթն իրականացնող օդանավը միջանկյալ վայրէջք էր պատրաստվում կատարել Ղրղզստանի մայրաքաղաք Բիշքեկում, երբ ընկել է բնակելի տների վրա՝ ավերելով բազմաթիվ շինություններ:

Найден второй «черный ящик» разбившегося под Бишкеком Boeing
Второй «черный ящик» найден на месте крушения турецкого грузового Boeing под Бишкеком, передает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу киргизского правительства.
«На месте авиационной катастрофы самолета Boeing 747 в селе Дачи-Суу в ходе поисково-спасательных работ найден второй «черный ящик», — говорится в сообщении.
Борт турецкой частной авиакомпании ACT Airlines, следовавший авиарейсом Гонконг — Бишкек — Стамбул, разбился, когда заходил на посадку в киргизский аэропорт Манас. Лайнер рухнул на дачный поселок.