ԱՄՆ-ի ֆիննախի ղեկավարի պաշտոնակատար կդառնա Ադամ Շուբինը
Դոնալդ Թրամփի վարչակազմում ԱՄՆ-ի ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար կդառնա Ադամ Շուբինը,  այս մասին գրավոր հայտարարության մեջ հայտնել է ԱՄՆ-ի ֆիննախի մամուլի ծառայությունը, փոխանցում է ТАСС-ը:
Շուբինը վերջին ժամանակներս այդ գերատեսչության տեղակալի պաշտոնակատարն էր, որը տնօրինում է ֆինանսական հետախուզությունը և ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարը:
Թրամփը, որի երդմնատվության արարողությունը հունվարի 20-ին տեղի է ունենալու Վաշինգտոնում, իր կաբինետում ֆինանսների նախարարի պաշտոնում առաջադրել է Սթիվեն Մնուչինին:
Հունվարի 19-ին ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի Սենատի ֆինանսական կոմիտեն լսումներ է անցկացրել Մնուչինի թեկնածության շուրջ:

И.о. главы минфина США станет Адам Шубин
Исполняющим обязанности министра финансов США в администрации Дональда Трампа на первых порах станет Адам Шубин, об этом сообщила в письменном заявлении пресс-служба минфина США,  передает ТАСС.
Шубин является в последние пару лет и.о. заместителя главы данного ведомства, курирующим финансовую разведку и борьбу с финансированием терроризма. Трамп, инаугурация которого состоится в Вашингтоне позднее 20 января, выдвинул на пост министра финансов в своем кабинете Стивена Мнучина.
Ранее, 19 января, финансовый комитет Сената Конгресса США провел слушания, посвященные рассмотрению кандидатуры Мнучина.