Սահմանում ծառայող զինվորների խիզախության շնորհիվ է, որ հնարավորություն է ընձեռվում արարելու և ապահովելու աստիճանական զարգացումը Երևանում. Տարոն Մարգարյան
20/01/2017 17:17
Պաշտոնական այցով Արցախում գտնվող Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ԼՂՀ ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանի ուղեկցությամբ այցելել է ԼՂՀ մարտական դիրքերից մեկը, ծանոթացել հերթապահող զինվորների ծառայության, ինչպես նաև կենցաղային պայմաններին, զրուցել նրանց հետ:
Բարձր գնահատելով հայ զինվորի անչափ կարևոր և պատասխանատու առաքելությունը` Տարոն Մարգարյանը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր զինվորներին և սպայական անձնակազմին` ընդգծելով, որ հատկապես սահմանային գոտում ծառայող զինվորների խիզախության շնորհիվ է, որ պահպանվում է խաղաղությունն ու հնարավորություն է ընձեռվում արարելու և ապահովելու աստիճանական զարգացումը նաև քաղաքամայր Երևանում:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը բարի ծառայություն է մաղթել նրանց և վստահեցրել, որ Երևանի քաղաքապետարանը շարունակելու է լինել զինծառայողների ու նրանց ընտանիքների կողքին:

Возможность созидания и постепенного развития в Ереване создается благодаря храбрости солдат на границе – Тарон Маргарян
20/01/2017 19:00
Находящийся с официальным визитом в Нагорно-Карабахской Республике мэр Еревана Тарон Маргарян посетил сегодня в сопровождении командующего Армией обороны НКР, генерал-лейтенанта Левона Мнацаканяна одну из воинских частей НКР, ознакомился с условиями службы и быта военнослужащих, побеседовал с ними.
Высоко оценив чрезвычайно важную и ответственную миссию армянского солдата, Тарон Маргарян поблагодарил за службу всех военнослужащих и командирский состав. Он подчеркнул, что именно благодаря храбрости служащих на границе солдат сохраняется мир и создается возможность созидания, обеспечения постепенного развития также в городе Ереване.
Мэр Еревана Тарон Маргарян пожелал солдатам доброй службы и заверил, что мэрия Еревана продолжит оставаться рядом с ними и их семьями.