Ռուսական հեռահար օդուժը նոր հարվածներ է հասցրել Դեր Զորում ԻՊ-ի զինյալների դիրքերին
Ռուսական Ту-22М3 վեց ռմբակոծիչներ հարվածներ են հասցրել սիրիական Դեր Էզ Զոր քաղաքի շրջանում «Իսլամական պետության» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) զինյալների դիրքերին, հայտնել է «Интерфакс»-ը՝ հղում անելով  ՌԴ-ի պաշտպանության նախարարությանը:
Ту-22М3 վեց հեռահար ռմբակոծիչ, մեկնելով Ռուսաստանի տարածքի օդակայանից և անցելով Իրաքի և Իրանի տարածքների վրայով, հերթական խմբային օդային հարվածներն են հասցրել ԻՊ-ի զինյալների կառավարման կետերին, սպառազինությունների և ռազմամթերքի պահեստներին:
«Օբյեկտիվ հսկողության միջոցներով հաստատված է նախատեսված բոլոր թիրախների խոցումը», - ասված է գերատեսչության մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Ռուսական ռմբակոծիչների պաշտպանությունը Հմեյմիմ (Սիրիա) օդակայանից իրականացրել են Су-30СМ և Су-35С  կործանիչները:
«Մարտական առաջադրանքի հաջող կատարումից հետո ռուսական բոլոր ինքնաթիռները վերադարձել են բազմավորման օդակայաններ», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Бомбардировщики Ту-22М3 нанесли удары по целям ИГ в Сирии
Шесть бомбардировщиков Ту-22М3 нанесли удары по целям «Исламского государства» (запрещено в России) в районе сирийского города Дейр-эз- Зор, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на Миноборону РФ.
Шесть дальних бомбардировщиков Ту-22М3, взлетев с аэродрома на территории России и совершив перелет над территорией Ирака и Ирана, нанесли очередной групповой авиационный удар по пунктам управления, складам с вооружением и боеприпасами боевиков ИГ.
«Средствами объективного контроля подтверждено поражение всех назначенных целей", - говорится в сообщении пресс-службы ведомства, Истребительно-авиационное прикрытие российских бомбардировщиков осуществляли Су-30СМ и Су-35С с аэродрома Хмеймим (Сирия). «После успешного выполнения боевой задачи все российские самолеты вернулись на аэродромы базирования», - говорится в сообщении.