Յուրաքանչյուրի ընտրությունն է՝ ինչպես շարունակել քաղաքական գործունեությունը. ՀՀԿ-ն մեկնաբանել է կուսակցությունը լքելու մասին Հովիկ Աբրահամյանի որոշումը
24/01/2017 13:56
ՀՀԿ-ն երկու օրից կմեկնաբանի նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի՝ կուսակցությունից հեռանալը:
«ՀՀԿ-ն երկու օրից Գործադիր մարմնի ու Խորհրդի նիստեր է գումարելու, ձեզ հուզող բոլոր հարցերին կանդրադառնամ նիստից հետո», - Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ մամուլի խոսնակ, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Դիտարկմանը՝ ըստ շրջանառվող լուրերի՝ Հովիկ Աբրահամյանը միանալու է Գագիկ Ծառուկյանին, ՀՀԿ խոսնակը պատասխանեց. «Առհասարակ, յուրաքանչյուրի ընտրությունն է՝ ինչպես շարունակել քաղաքական գործունեությունը»:
ՀՀ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր Aysor.am-ի հետ զրույցում ասել էր, որ վաղը ՀՀԿ-ից դուրս գալու կապակցությամբ հայտարարություն կանի:

РПА прокомментировала решение Овика Абраамяна о выходе из партии
Республиканская партия Армении (РПА) через два дня прокомментирует решение бывшего премьер-министра Овика Абраамяна о выходе из партии.
«РПА через два дня созовет заседания Исполнительного органа и Совета, и после заседания я отвечу на все волнующие вас вопросы», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь РПА, вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов.
На замечание о том, что согласно муссируемым слухам, Овик Абраамян собирается присоединиться к Гагику Царукяну, пресс-секретарь РПА ответил: «Вообще, каждый сам решает, как продолжать политическую деятельность».
Бывший премьер-министр Армении Овик Абраамян заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am, что выступит завтра в связи с выходом из Республиканской партии Армении.