ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը դատապարտել է Պակիստանի ահաբեկչությունը
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիու Գուտերիշը դատապարտել է Պակիստանի հարավային Սինդ նահանգում մզկիթի մոտ իրականացված ահաբեկչությունը և կոչ արել անհապաղ պատասխանատվության կանչել պատասխանատու անձանց, հայտնում է ТАСС-ը:
Նա հայտարարել է, որ ՄԱԿ-ը սատարում է պակիստանյան իշխանություններին ահաբեկչության դեմ պայքարում՝ հիմնված միջազգային իրավունքի և մարդու իրավունքների նորմերի հարգման վրա:
Նախօրեին Սինդում մահապարտի իրականացրած ահաբեկչության հետևանքով 72 մարդ է զոհվել, ավելի քան 200 վիրավոր կա:
Ահաբեկչության պատասխանատվությունը ստանձնել է «Իսլամական պետությունը» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված):

Генсек ООН осудил теракт в Пакистане
Генеральный секретарь ООН Антониу Гутерриш осудил теракт у мечети в провинции Синд на юге Пакистана,  и призвал к скорейшему привлечению к ответственности лиц, причастных к этому теракту, передает ТАСС.
Он заявил, что ООН поддерживает пакистанское правительство в борьбе с терроризмом на основе уважения норм международного права и прав человека.
Накануне в провинции Синд в районе Сехван на юге Пакистана подорвался смертник, в результате 72 человека погибли и более 200 получили ранения. Экстремистская группировка «Исламское государство» (запрещенное в России)объявила о своей ответственности за этот теракт.