Սեյրան Օհանյանը հաստատում է՝ իր կաբինետում միջադեպ եղել է, բայց չի թքել Պավլիկ Մանուկյանի բաժակի մեջ
17/02/2017 14:00
Անսխալական մարդիկ չեն լինում, տարիների ընթացքում մարդիկ կատարելագործվում են և փորձում նախկինում թույլ տված սխալները վերացնել, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը՝ խոսելով ԼՂՀ-ում Պաշտպանության բանակի հրամանատար եղած ժամանակ իր աշխատասենյակում Պավլիկ Մանուկյանի հետ ունեցած միջադեպի մասին:
«Իմ աշխատասենյակում իրոք միջադեպ եղել է: Բաժակի մեջ թքել չի եղել: Միջանձնային հարբերությունների մեջ եղել են որոշակի սխալներ, որից հետո Պավլիկ Մանուկյանի հետ երկարատև աշխատանք ենք ունեցել և մեր հարաբերությունները բարձր մակարդակի են եղել», - ասաց նա:
Սեյրան Օհանյանն ընդգծեց, որ իր ղեկավարման տարիներին Մանուկյանի, և նրա ընկերների հետ ունեցել է շատ լավ հարաբերություններ, փորձել է աջակցել նրանց տարբեր հարցերով:

Непогрешимых людей нет, человек совершенствуется с течением времени – Сейран Оганян об инциденте с Павлом Манукяном
17/02/2017 14:46
Непогрешимых людей нет, с течением времени человек совершенствуется и пытается исправить допущенные в прошлом ошибки, заявил сегодня в беседе с журналистами экс-министр обороны Армении Сейран Оганян, касаясь инцидента с Павлом Манукяном, имевшего место в его кабинете в период пребывания на посту командующего Армией обороны НКР.
«В моем кабинете действительно произошел инцидент. Плевка в стакан воды не было. В межличностных отношениях были некоторые ошибки, после этого мы с Павлом Манукяном длительное время работали вместе и у нас сложились хорошие отношения», - заявил Сейран Оганян.
Сейран Оганян подчеркнул, что в период своего руководства имел с Павлом Манукяном и его друзьями очень хорошие отношения и пытался помочь им по разным вопросам.