Պեսկով. ՌԴ-ն երբեք վարդագույն ակնոցով չի նայել ԱՄՆ նոր վարչակազմին
Ռուսաստանը երբեք վարդագույն ակնոցով չի նայել ամերիկյան նոր վարչակազմին, հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Ինչ վերաբերում է հիանալուն կամ հիասթափվելուն, ապա ցանկանում եմ հիշեցնել, որ  ամբողջ վերջին շրջանում մենք ասում ենք, որ երբեք վարդագույն ակնոց չենք կրել և երբեք ավելորդ պատրանքներ չենք փայփայել։ Ուստի, մենք ոչնչից չենք հիասթափվել», — ասել է նա՝ ի պատասխան ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմից հիասթափվելու վերաբերյալ հարցին։
Պեսկովը նշել է, որ նոր վարչակազմի աշխատանքների սկսվելուց ընդամենը մեկ ամիս է անցել, ուստի վաղ է եզրակացություններ անել կամ գնահատականներ տալը։
Նրա խոսքով՝ ՌԴ-ի ր ԱՄՆ-ի ղեկավարների միջև շփումներ չեն եղել։ Նա հստակեցրել է, որ դեռևս հայտնի չէ՝ երբ դրանք կարող են տեղի ունենալ։

Песков: Россия никогда не смотрела сквозь розовые очки на новую американскую администрацию
Россия никогда не смотрела сквозь розовые очки на новую американскую администрацию, заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков, передает РИА Новости.
«Что касается очарования или разочарования, то хочу напомнить, что на протяжении всего последнего периода, нескольких месяцев, мы говорим, что никогда не носили розовые очки и никогда не питали лишних иллюзий. Поэтому нам нечего разочаровываться», — сказал он в ответ на вопрос о разочаровании в администрации президента США Дональда Трампа. Песков отметил, что прошел лишь месяц с начала работы новой администрации, поэтому делать какие-либо заключения и давать оценки преждевременно.
По его словам, субстантивных контактов между главами России и США  не было. Он уточнил, что пока неизвестно, когда они могут состояться.