Իրանի էլիտար ստորաբաժանումներում ուսումնառություններ են սկսվել
Իրանի կենտրոնական մասում մեկնարկել են Իրանի իսլամական հեղափոխության բանակային կորպուսի ցամաքային ուժերի մեծամասշտաբ ռազմական ուսումնառությունները՝ հրթիռների փորձարկմամբ, հայտնում է РИА Новости-ն` հղում անելով Tasnim գործակալությանը:
Ուսումնառություններն անցկացվում են «Մեծն մարգարե-11» անվան տակ: Ինչպես ավելի վաղ հայտնել է ցամաքային ուժերի հրամանատար Մոհամմեդ Պակպուրը, ուսումնառությունները կանցկացվեն երկու փուլով, որոնց ընթացքում կփորձարկվեն բարձր ճշգրտության ժամանակակից հրթիռները:
«Առաջին փուլի ընթացքում պայմանական հակառակորդի դիրքերի վրա հարձակում կիրականացվի բարձր ճշգրտության նորագույն հրթիռներով», - ասվում է գործակալության հաղորդագրության մեջ:

Элитные подразделения ВС Ирана проводят учения
Масштабные военные учения Сухопутных сил Корпуса стражей исламской революции (КСИР) Ирана с испытанием ракет стартовали в понедельник в центральной части страны, передает РИА Новости со ссылкой на агентство Tasnim.
Учения проходят под названием «Великий пророк-11». Как заявил ранее агентству командующий сухопутными силами в составе КСИР Мохаммад Пакпур, учения «будут проходить в два этапа, в ходе которых будут протестированы современные ракеты КСИР высокой точности».
«Во время первого этапа военных учений позиции условного противника были атакованы новейшими и умными ракетами высокой точности», — говорится в сообщении агентства.