Իշխանությունը վերահսկում է միայն Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությանը. Վահրամ Բաղդասարյան
«Յուրաքանչյուր քաղաքական ուժի եթե հարցում անեք, կասեն՝ «մենք միակ ուժն ենք, որ չենք վերահսկվում իշխանութան կողմից»: Իշխանությունը միայն վերահսկում է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությանը», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը՝ արձագանքելով պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի և Սամվել Բաբայանի հայտարարություններին, թե «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» (ՕՐՕ) դաշինքը միակն ուժն է, որը վերահսկողությունից դուրս է։
«Իշխանությունը որևէ մեկին վերահսկելու կարիք բացարձակ չունի, ընդհակառակը, մենք ցանկանում ենք, որ քաղաքական դաշտը, ի դեմս ընդդիմության, կայանա», - նշեց նա։
Անդրադառնալով պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանի հայտարարությանը՝ թե «բոլոր քաղաքական ուժերն արդեն տոկոս են պայմանավորվել», Վահրամ Բաղդասարյանը նշեց՝ ցավում է, որ այսօր քաղաքական դաշտում բոլորն իրար վրա ցեխ են շպրտում, որպեսզի իրենց տեղը գտնեն։
«Այ դա է մեր ցավը, որ ընդդիմադիր դաշտը մինչև այսօր չի կայանում։ Ես չգիտեմ ինչ անենք, որպեսզի իրենք կարողանան ճիշտ ճանապարհով գնալ, կարողանան իրենց ընդդիմադիր կեցվածքն ու կերպարը պահեն՝ առանց մեկը մյուսին վիրավորելու: Ես դեմ եմ նման տիպի ցեխ շպրտելով իրենց տեղը գտնողներին և բոլորին է սա վերաբերվում», - ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը։
«ՀՀԿ-ին արդեն մոռացել են, իրենց տեղը փնտրում են իրար վրա ցեխ շպրտելով, սա լավ երևույթ չէ, բայց նախընտրական կրքեր են, պրոցեսներ են, ապրիլի 2-ից հետո ամեն ինչ կկարգավորվի», - հավելեց Վ. Բաղդասարյանը։

Ваграм Багдасарян: Власть контролирует только Республиканскую партию Армении
«Спросите любую политическую силу, и она скажет: "мы единственная сила, которая не контролируется властями". Власть контролирует только Республиканскую партию Армении», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am руководитель парламентской фракции РПА Ваграм Багдасарян, касаясь заявлений Сейрана Оганяна и Самвела Бабаяна о том, что альянс «Оганян – Раффи – Осканян» – единственная политическая сила, которая находится вне контроля власти.
«Власть совершенно не нуждается в том, чтобы контролировать кого-то, напротив, мы хотим, чтобы политическое поле в лице оппозиции состоялось», - сказал В.Багдасарян.
Обратившись к заявлению экс-министра обороны Нагорно-Карабахской Республики Самвела Бабаяна о том, что «все политические силы уже договорились о своих процентах», Ваграм Багдасарян отметил: «Сожалею, что сегодня в политическом поле все поливают друг друга грязью, чтобы занять свое место».
«Вся беда в том, что оппозиционное поле до сих пор не состоялось. Я не знаю, что делать, чтобы они могли пойти по правильному пути, могли сохранить свое лицо и оппозиционную позицию, не оскорбляя друг друга. Я против подобных явлений, тех, кто, бросая грязь в других, находит свое место, и это касается всех», - сказал глава фракции РПА.
«Про РПА уже забыли, ищут себе место, поливая друг в друга грязью, это неприятное явление, но нужно понимать – это предвыборные страсти, процессы, после 2-го апреля все урегулируется», - отметил В.Багдасарян.