Հայաստանին պետք է ոչ թե լավ թմբուկ նվագող, լայն ժպիտով ու անեկդոտներ պատմող, այլ՝ օր ու գիշեր աշխատող վարչապետ. Արմեն Մարտիրոսյան
20/03/2017 12:26
«Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ, «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի նախընտրական ցուցակի 2-րդ համար Արմեն Մարտիրոսյանը կարծում է, որ ընտրություններից հետո վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կհեռանա։
«Վարչապետը, ինչպես քաղաքապետ եղած ժամանակ, ընտրություններից հետո, ամենայն հավանականությամբ, 2018 թվականին, եթե Հանրապետականը մնա, կասի Մոսկվայում էլի բարձր աշխատավարձ ունեմ, վարչապետի աշխատավարձը ցածր է», - Աշտարակում քարոզարշավի ժամանակ ասաց նա։
Արմեն Մարտիրոսյանն ընդգծեց՝ «մարդը 120 հազար դոլարանոց աշխատավարձ է ստանում «Գազպրոմ»-ից, ինչի՞ն է պետք մնա»։
«Ասելու է՝ ես գնացի բարձր աշխատավարձի, սա է իրականությունը», - նշեց նա։
Ա. Մարտիրոսյանը հավելեց՝ Հայաստանին պետք է օր ու գիշեր աշխատող վարչապետ։
«Հայաստանին պետք է վարչապետ, որ ոչ թե լավ թմբուկ նվագի, լայն ժպտա, հատկապես կանայք, կարծեք թե, սիրում են այդ ժպիտը, այլ պետք է վարչապետ, որ օր ու գիշեր աշխատի, ոչ թե անեկդոտներ պատմի», - ընդգծեց նա։

Армен Мартиросян: Армении нужен премьер, который день и ночь работает, а не хороший барабанщик с широкой улыбкой
20/03/2017 13:01
Заместитель председателя партии «Наследие», занимающий вторую горизонтальную пропорционального списка альянса «Оганян – Раффи – Осканян» Армен Мартиросян считает, что премьер-министр Карен Карапетян после парламентских выборов уйдет с поста.
«Премьер-министр, если Республиканская партия останется в 2018 году, по всей видимости, заявит как во время пребывания на должности мэра Еревана, что в Москве предложили высокую зарплату, а зарплата премьера – низкая», - заявил Армен Мартиросян во время предвыборной встречи в Аштараке.
Армен Мартиросян подчеркнул, «человек, получающий в "Газпроме" зарплату в 120 тысяч долларов, почему должен оставаться».
«Скажет, я перехожу на работу с высокой зарплатой, такова реальность», - сказал он.
Армен Мартиросян также отметил, что Армении нужен премьер, которые день и ночь работает. «Армении нужен премьер, который день и ночь работает, а не хороший барабанщик, рассказывающий анекдоты и с широкой улыбкой, которая, кажется, особенно нравится женщинам», - подчеркнул он.