Սիրիական բանակն ազատագրել է ԻՊ-ի վերջին հենակետը Ռաքքայից հյուսիս-արևմուտք
Սիրիական բանակի զինվորներն ուրբաթ օրը իրենց վերահսկողության տակ են վերցրել Հալեպի շրջանի Դեյր Հաֆիր քաղաքը, դեպքի վայրից РИА Новости-ին հայտնել է տեղեկացված աղբյուրը:
Նրա տվյալներով՝ քաղաքի ազատագրմանը նախորդել են մի շարք դաժան բախումներ բանակի և «Իսլամական պետության» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) ահաբեկիչների միջև:
Ինչպես տեղեկացրել է զրուցակիցը, «Սիրիայի բանակը բախվել է ԻՊ-ի զինյալների հետ այն բանից հետո, երբ լիովին շրջապատել է քաղաքը և գրավել նրա մոտակայքի բոլոր բնակավայրերը»:
Աղբյուրն ավելացրել է, որ կառավարական ուժերի ինժեներների բրիգադը մաքրում են քաղաքը` վնասազերծելով ականները և պայթուցիկ սարքերը, որոնք իրենցից հետո թողել են ԻՊ-ի զինյալները:

Сирийская армия освободила последний оплот ИГ к северо-западу от Ракки
Бойцы сирийской армии в пятницу установили контроль над городом Дейр-Хафир в провинции Алеппо, сообщил РИА Новости осведомленный источник на месте событий.
Согласно его данным, освобождению города предшествовала серия ожесточенных боестолкновений между армией и боевиками террористической группировки  «Исламское государство» (ИГ, запрещена в РФ).
Как информировал собеседник, «армия САР столкнулась с боевиками ИГ после того, как полностью окружила город и заняла все селения в его окрестностях».
Источник добавил, что инженерные бригады правительственных сил в настоящее время прочесывают город, обезвреживая мины и взрывные устройства, которые оставили после себя террористы ИГ.