Մենք Հանրապետականի հետ կոալիցիա չենք կազմելու, երբեք. ԲՀԿ-ն Նոր Նորքում էր (Տեսանյութ)
ԱԺ պատգամավոր, «Ծառուկյան» դաշինքի ներկայացուցիչները Նոր Նորքում բնակչության հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեցին, որ Հանրապետական կուսակցության հետ երբեք կոալիցիա չեն կազմելու:
«Ժողովուրդ ջան, իշխանական պրաբիրկաներում աճացրած տարբեր ընդդիմադիր գազեր կան, որ հասկացել են, որ իրանց համար ելք այլևս չկա: Ամեն տեղ տարածում են, որ «Ծառուկյան» դաշինքը կոալիցիա է գնալու այս իշխանության հետ: Ժողովուրդ, Ծառուկյանն ասեց՝ ես իմ անունն ու պատիվը չեմ վաճառում: Ես ամենայն պատասխանատվությամբ ասում եմ՝ նախ մենք գնում ենք վերցնելու բացարձակ մեծամասնություն, բայց Աստված չանի, եթե չստանանք 50+1, ստանանք 47-48 տոկոս: Մենք ենք որոշելու՝ որ քաղաքական ուժի հրավիրենք կոալիցիա: Մի ուժի չենք հրավիրի, դա Հանրապեռտական կուսակցությունն է», - հայտարարեց պատգամավորի թեկնածու Նաիրա Զոհրաբյանը:
Հանրապետական կուսակցության հետ կոալիցիա կազմել-չկազմելուն իր ելույթում անդրադարձավ նաև ԱԺ պատգամավոր, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Միքայել Մելքումյանը. «Հանրապետական կուսակցության հետ ոչ մի կոալիցիա, երբեք, որովհետև Հանրապետական կուսակցությունը քայքայեց երկիրը»:

Мы никогда не вступим в коалицию с республиканской партией – Представители «Блока Царукян»
Представители «Блока Царукян» сегодня в ходе предвыборной агитации в административном районе Нор Норк заявили, что никогда не вступят в коалицию с правящей Республиканской партией Армении.
«Есть различные выращенные в пробирках власти оппозиционные силы, которые понимают, что для них больше выхода нет. Везде распространяют, что "Блок Царукян" пойдет на коалицию с властью. Царукян заявил, что не продает свою честь и имя. Я со всей ответственностью заявляю, что мы идем на выборы, чтобы получить абсолютное большинство, но не дай Бог, если мы наберем не 50+1 голос, а 47-48 процентов. Мы сами будем решать, с какой политической силой составить коалицию. Но точно не пойдем на это с одной силой – Республиканской партией Армении», - заявила кандидат в депутаты Наира Зограбян.
К возможности формирования коалиции с властью обратился в своем выступлении также депутат парламентской фракции «Процветающая Армения» Микаел Мелкумян: «С Республиканской партией никакой коалиции, потому что Республиканская партия разрушила страну».