Նալբանդյանն ու ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահը զրուցել են խորհրդարանական ընտրությունների նախապատրաստական աշխատանքների շուրջ
30/03/2017 17:54
Մարտի 30-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահ Քենթ Հարսթեդթին, ով Հայաստան է ժամանել խորհրդարանական ընտրություններին ԵԱՀԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության կազմում:
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում  են, որ հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Հայաստանում ապրիլի 2-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների նախապատրաստական աշխատանքների շուրջ։
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել ԵԱՀԿ օրակարգային և ԵԱՀԿ Խորհրդարական վեհաժողովի գործունեությանն առնչվող հարցերի:

Эдвард Налбандян обсудил с вице-президентом Парламентской ассамблеи ОБСЕ подготовку к выборам в парламент Армении
30/03/2017 18:19
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян сегодня, 30 марта, принял вице-президента Парламентской ассамблеи ОБСЕ Кента Харстеда, прибывшего в республику в составе наблюдательской миссии ПА ОБСЕ. Подробности передает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями вокруг подготовительных работ к предстоящим 2 апреля в Армении парламентским выборам.
Собеседники затронули вопросы, касающиеся повестки дня ОБСЕ и деятельности Парламентской ассамблеи Организации.