ԶԼՄ-ն իմացել են, որ Թրամփի որդին ցանկանում է դառնալ Նյու Յորքի նահանգապետ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ավագ որդին՝ Դոնալդ Թրամփ կրտսերը ցանկանում է հոր հետքերով գնալ և պետական պաշտոն զբաղեցնել, մասնավորապես, նա դիտարկում է Նյու Յորքի նահանգապետի պաշտոնում իր թեկնածությունն առաջադրելու հնարավորությունը, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Page Six պարբերականին:
Պարբերականը գրում է, որ Թրամփի որդին այս մասին հայտարարել է Նյու Յորքի նահանգի Հիքսվիլ քաղաքի էլիտար զինաակումբի անդամների հետ զրույցում:
«Դոնալդ Թրամփ կրտսերն ասել է, որ հետաքրքրված է պետական պաշտոնում, օրինակ՝ Նյու Յորքի նահանգապետի պաշտոնում իր թեկնածությունն առաջադրելու հարցում, Նյու Յորքի քաղաքապետի պաշտոնը նրան քիչ է հետաքրքրում», - ասել է զրույցի մասնակիցներից մեկը:
Նրա խոսքով՝ Թրամփի որդին հավելել է, որ ցանկանում է 100 սենատորներից մեկը լինել կամ Կոնգրեսի անդամ:
Պարբերականը հայտնում է, որ զրույցի ժամանակ Դոնալդ Թրամփ կրտսերը հայտարարել է, որ հոր նախընտրական արշավին մասնակցելուց հետո բիզնեսին վերադառնալը ձանձրալի է: Աղբյուրը հավելել է, որ Թրամփի որդին «ներկայումս քաղաքական պաշտոնի համար իր թեկնածությունն առաջադրելու ծրագրեր չունի», քանի որ ամբողջովին կենտրոնացած է Trump Organization-ի ղեկավարման վրա:

СМИ узнали о планах сына Трампа стать губернатором штата Нью-Йорк
Старший сын президента Дональда Трампа Дональд Трамп-младший хочет пойти по стопам отца и занять государственный пост, в частности, он рассматривает возможность выдвижения своей кандидатуры на пост губернатора штата Нью-Йорк, сообщает РИА Новости со ссылкой на издание Page Six.
Как пишет издание, такое заявление сын Трампа сделал во время разговора с членами элитного оружейного клуба в городе Хиксвилль, штат Нью-Йорк.
«Дональд Трамп-младший сказал, что интересуется выдвижением своей кандидатуры на государственный пост, например, губернатора штата Нью-Йорк, должность мэра Нью-Йорка ему менее интересна», — рассказал один из участников беседы.
По его словам, сын Трампа добавил, что не хочет стать одним из 100 сенаторов или членом конгресса.
Как пишет издание, во время беседы Дональд Трамп-младший заявил, что ему было скучно вернуться к бизнесу после участия в предвыборной кампании отца. Источник издания в то же время добавил, что сын Трампа «не имеет планов выдвигать свою кандидатуру на политический пост в настоящее время», так как он полностью сосредоточен на руководстве Trump Organization.