Մորատա. Ռեալում չեմ խաղում բողոքելու համար
«Ռեալի» հարձակվող Ալվարո Մորատան Իսպանիայի առաջնության 30-րդ տուրի՝ «Լեգանեսի» հետ կայացած խաղից հետո նշել է, որ չի ընկճվում այն պատճառով, որ միշտ չէ հայտնվում թիմի հիմնական կազմում, փոխանցում է Sport-express.ru-ն:
«Ռեալում» ես ինձ նորմալ եմ զգում, և դա է կարևոր: Այս պահին չեմ կարող մտածել հաջորդ մրցաշրջանի մասին: Հիմա ամենակարևորը  մրցաշրջանի մնացած խաղերն են: Ես «Ռեալում» խաղում եմ ոչ թե բողոքելու, այլ աշխատելու և թիմային հաջողությունները տոնելու համար», - Մորատայի խոսքերն է փոխանցում «Marca»-ն:
«Ռեալը» Պրիմերայում 29 հանդիպում է անցկացրել ընթացիկ մրցաշրջանում, իսկ Մորատան դրանցից 20-ին է մասնակցել: 10 խաղում նա դաշտ է դուրս եկել մեկնարկային կազմում, դարձել է 11 գոլի և 2 գոլային փոխանցման հեղինակ:

Мората: Играю в Реале не для того, чтобы жаловаться
Нападающий мадридского «Реала» Альваро Мората отметил после выездного матча 30-го тура чемпионата Испании с «Леганесом», что не падает духом вследствие того, что не всегда попадает в основной состав, передает Sport-express.ru.
«Я чувствую себя в «Реале» нормально, и это главное. В данный момент не могу думать о следующем сезоне. Сейчас самое важное – оставшиеся матчи нынешнего сезона. Я играю в «Реале» не для того, чтобы жаловаться, а чтобы работать и праздновать командные успехи», — цитирует Морату Marca.
«Реал» в Примере провёл 29 матчей, а сам Мората принял участие в 20 из них. Он вышел на поле в основном составе в 10 играх, став автором 11 голов и 2 результативных передач