Ռուսաստանյան բոլոր օդանավակայաններում անվտանգության լրացուցիչ միջոցառումներ են սահմանվել
Ռուսաստանի բոլոր օդանավակայաններում սահմանվել են ավիացիոն անվտանգության հավելյալ միջոցառումներ Սանկտ Պետերբուրգում տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձությունից հետո: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ տրանսպորտի փոխնախարար Վալերի Օկուլովը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Բոլոր օդանավակայաններում սահմանվել է տրանսպորտային անվտանգության ուժեղացված ռեժիմ, դա վերաբերում է հստակ միջոցների՝ սկսած օդանավակայանի շրջակայքով և տերմինալներում հսկողության ռեժիմի ուժեղացումից մինչև լրացուցիչ զննում ու լրացուցիչ տեսահսկման իրականացում», - ասել է Օկուլովը՝ «Россия 24» հեռուստաալիքի եթերում
Տրանսպորտի նախարարության տեղակալը միևնույն ժամանակ խոստովանել է, որ ցանկացած հավելյալ միջոցառում անհարմարություն է պատճառում ուղևորներին, ուստի ուղևորներին խորհուրդ են տալիս ավելի վաղ ժամանել օդանավակայան:

В российских аэропортах ввели дополнительные меры безопасности
Дополнительные меры авиационной безопасности введены во всех российских аэропортах после трагических событий в Санкт-Петербурге, заявил замминистра транспорта РФ Валерий Окулов, передает РИА Новости.
«Во всех аэропортах введены повышенные режимы транспортной безопасности, это касается совершенно конкретных мер: начиная от усиленного режима патрулирования по периметру аэропорта и в самих терминалах, дополнительного досмотра, проведения дополнительного видеомониторинга», — сообщил Окулов в эфире телеканала «Россия 24».
При этом замглавы Минтранса признал, что любые дополнительные меры приносят неудобства пассажирам, и аэропорты рекомендуют приезжать вылетающим заранее.