Լե Պենը կոչ է արել ֆրանսիացիներին չվախենալ իրենից
«Ազգային ճակատից» Ֆրանսիայի նախագահի թեկնածու Մարին Լե Պենը հայտարարել է, որ նախագահ ընտրվելու դեպքում որևէ քայլ չի ձեռնարկելու՝ չխորհրդակցելով համերկրացիների:
«Մենք հենց նրանք ենք, ովքեր ամենից ավելի լավ կպաշտպանեն ժողովրդավարությունը: Ես միջոցներ չեմ ձեռնարկելու առանց ժողովրդի համաձայնությունն ստանալու: Եվ այդ միջոցները երբեք ուղղված չեն լինելու ժողովրդի դեմ: Ես միակն եմ, ով կարող է ապահովել ֆրանսիացիների պաշտպանությունը», - ասել է նա՝ ելույթ ունենալով France-2 հեռուստաալիքի եթերում:
Լե Պենը հորդորել է ֆրանսիացիներին չվախենալ ոչ իրենից, ոչ էլ «Ազգային ճակատի» ծրագրից: «Ֆրանսիայի քաղաքական համակարգը մշտապես ձգտում է մեզ ներկայացնել որպես ծաղրանկար», - հավելել է նա:

Ле Пен призвала французов не бояться ее
Кандидат в президенты Франции от «Национального фронта» Марин Ле Пен заявила в понедельник, что в случае избрания не будет предпринимать каких-либо шагов, не проконсультировавшись с согражданами.
«Мы - те, кто лучше всех будет защищать демократию. Я не буду принимать меры, не получив согласия народа. И эти меры никогда не будут направлены против народа. Я - единственная, кто может обеспечить защиту французов», - сказала она в эфире телеканала France-2.
Ле Пен призвала сограждан не бояться ни ее, ни программу «Национального фронта». «Система (политическая система Франции - ИФ) стремиться постоянно изображать нас как карикатуру», - добавила она.