Էնգելս քաղաքում առյուծը 15-ամյա դպրոցականի է կծել
ՌԴ Սարատովի մարզի Էնգելս քաղաքում 15-ամյա դպրոցականին կծել է առյուծը, հայտնում է «Интерфакс»-ը՝ հղում անելով  ՆԳՆ տարածաշրջանային գխավոր վարչության մամուլի ծառայությանը։
Ապրիլի 24-ի երեկոյան դեռահասը տեղափոխվել է տեղի հիվանդանոցներից մեկը, ոստիկանությունից հայտնել են, որ «նստատեղի, ազդրերի և աջ դաստակի վերքերով»:
Պարզվել է, որ քաղաքի կենտրոնական փողոցներից մեկում դպրոցականին կծել է տեղի բնակչուհիներից մեկին պատկանող առյուծը։
Ոստիկանությունը պարզաբանում է միջադեպի հանգամանքները, այդ թվում նաև այն, թե ինչպե՞ս է առյուծը հայտնվել քաղաքի փողոցներում ու ինչո՞ւ է հարձակվել դեռահասի վրա։

В городе Энгельс школьника покусал лев
В Энгельсе Саратовской области пятнадцатилетнего школьника покусал лев, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на пресс-службу регионального ГУ МВД.
Подросток был вечером 24 апреля доставлен в одну из местных больниц с «укушенной раной ягодиц, бедер и правой кисти», рассказали представители полиции.
Выяснилось, что на одной из центральных улиц города школьника покусал лев, принадлежащий местной жительнице.
Полиция выясняет обстоятельства произошедшего, в том числе, как лев оказался на улице города и почему он напал на подростка.