ՀՅԴ-ն գործիք է իշխանության ձեռքին. Լևոն Զուրաբյան
ՍԴ-ում Կոնգրես-ՀԺԿ դաշինքի քննության ժամանակ ՍԴ անդամ Կիմ Բալայանը հետաքրքրվեց դաշինքի անդամ Լևոն Զուրաբյանից, թե ինչպե՞ս կարող էր Շիրակի մարզպետը հանձնարարած լինել դպրոցի տնօրեններին ՀՀԿ-ի համար ձայներ հավաքել, եթե նա ՀՅԴ ներկայացուցիչ է:
«Չեմ ուզում վիրավորել ձեր զգացմունքները, բայց թույլ տվեք ասել, որ այսօր ՀՀԿ-ն ամբողջությամբ օգտագործում է պետական ռեսուրսը և կարող է թույլ տալ իրեն ՀՅԴ-ի հետ հաշվի չնստել, քանի որ ՀՅԴ-ն գործիք է դարձել իշխանության ձեռքին», - ասաց Լ. Զուրաբյանը:
Խոսելով Ընտրական օրենսգրքի շուրջ ձեռք բերված համաձայնության մասին՝ Լ. Զուրաբյանը նշեց, որ իրենք հավանության չեն արժանացրել Ընտրական օրենսգիրքն ամբողջությամբ, այլ պարզապես համաձայն են եղել դրանում ամրագրված որոշ դրույթների հետ, մասնավորապես, համաձայնություն է ձեռք բերվել միայն 4+4+4 ձևաչափի շուրջ:

АРФ «Дашнакцутюн» стала инструментом в руках власти – Левон Зурабян
Сегодня в ходе рассмотрения в Конституционном суде Армении иска блока «Конгресс – НПА» заместитель начальника управления Генеральной прокуратуры по особо важным делам Карен Бишарян поинтересовался у члена блока Левона Зурабяна, как мог губернатор Ширака поручить директорам школ собирать голоса для Республиканской партии Армении, если он представитель АРФ «Дашнакцутюн».
«Не хочу оскорблять ваши чувства, но позвольте сказать, что сегодня РПА полностью использует весь государственный ресурс и может позволить себе не считаться с АРФД, поскольку «Дашнакцутюн» стала в руках власти инструментом», - заявил Левон Зурабян.
Касаясь достигнутого вокруг Избирательного кодекса РА согласия, Левон Зурабян отметил, что АНК был просто согласен с некоторыми закрепленными в Избирательном кодексе положениями и полностью документ не одобрял, в частности согласие было достигнуто вокруг формата 4+4+4.