Թուրքական «Պեգասուս» ավիաընկերության մուտքը հայկական շուկա հետաձգվում է
Երեկ թուրքական «Պեգասուս» ավիաընկերությունից ՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչություն նամակ է ստացվել, որ որոշ տեխնիկական խնդիրներ են առաջացել և ավիաընկերության մուտքը հայկական շուկա անորոշ ժամանակով հետաձգվում է։ Այդ մասին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում հայտարարեց Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Սերգեյ Ավետիսյանը։
Այդուհանդերձ, նա նշեց, թե «Պեգասուս»-ի մուտքով անվտանգության հետ կապված ընդհանրապես խնդիրներ չեն լինի։
«Գաղտնիք չէ, որ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներն ուղևորվում են դեպի Ստամբուլ, և ուսումնասիրելով շուկան, ավիաընկերությունը ցանկություն էր հայտնել մուտք գործել հայկական շուկա, բայց այս հարցը ներկայումս անորոշ ժամկետով հետաձգված է», - ասաց Սերգեյ Ավետիսյանը։

Вход на армянский рынок турецкой авиакомпании «Пегасус» откладывается
Вход на армянский рынок турецкого лоукостера «Пегасус» откладывается на неопределенное время, сообщил журналистам председатель Главного управления гражданской авиации Армении Сергей Аветисян.
По его словам, турецкая авиакомпания обратилась в ГУГА республики, сообщив о возникновении ряда технических проблем.
«Не секрет, что граждане Армении посещают Стамбул, и, изучив рынок, турецкая авиакомпания выразила желание работать на армянском рынке. Однако в настоящее время данный вопрос откладывается на неопределенное время», - отметил С.Аветисян.