Էդմոն Մարուքյանը պարզաբանում է, թե ինչու են բոյկոտել ԱԺ նիստը
«ԵԼՔ» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում մեկնաբանել է, թե ինչու են բոյկոտել 6-րդ գումարման ԱԺ անդրանիկ նիստը։
«Եթե վերցնեք մեր հայտարարությունները կարդաք, կհասկանաք, թե ինչու չենք մասնակցել առաջին նիստին», - Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց նա։
Պնդեցինք հստակեցնել, թե ի՞նչ նկատի ունի, ասաց. «Մեր հայտարարությունը վերաբերում էր մասսայական ընտրակաշառքների բաժանմանը։ Հեսա էս ամեն ինչը վերջանա, կմտնենք նիստերի դահլիճ»։
Հարցին, արդյոք նրանց որոշումը պայմանավորված է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գործոնով, Է.Մարուքյանը չպատասխանեց ու հեռացավ։

Эдмон Марукян объяснил причину бойкота первого заседания парламента
Депутат парламентской фракции «Елк» Эдмон Марукян прокомментировал в беседе с корреспондентом Aysor.am причину бойкота первого заседания Национального Собрания Армении 6-го созыва.
«Если вы прочитаете наши заявления, то поймете, почему мы не участвуем в первом заседании», - сказал он в беседе с корреспондентом Aysor.am.
После просьбы уточнить, о чем конкретно идет речь, Эдмон Марукян заявил: «Наше заявление касается массовой раздачи избирательных взяток. Сейчас все это закончиться и мы зайдем в зал заседаний».
На вопрос, обусловлено ли их решение фактором выступления президента Армении Сержа Саргсяна, Эдмон Марукян не ответил и ушел.
Отметим, что фракция«Елк» заняла кабинеты фракции «Армянский национальный конгресс» на первом этаже, а также из места в зале заседаний парламента.