Բրազիլիայում երկրի նախագահի դեմ բողոքի ակցիաներ են տեղի ունենում
Բրազիլիայի ավելի քան 20 քաղաքներում բողոքի ակցիաներ են տեղի ունեցել, որոնց ընթացքում քաղաքացիները պահանջել են երկրի նախագահ Միշել Թեմերի իմփիչմենթը, փոխանցում  է «Интерфакс»-ը՝ հղում անելով տեղի լրատվամիջոցներին:
Jornal Nacional հեռուստաալիքը հաղորդում է, որ հանրահավաքներ են տեղի ունեցել երկրի մայրաքաղաք Բրազիլիայում, Ռիո դե ժանեյրոյում, և Սան Պաուլու ֆինանսական մայրաքաղաքում, որտեղ հանրահավաքին 6-ից 8 հազար մարդ է մասնակցել:
Մայրաքաղաք Բրազիլիայում ոստիկանությունն արցունքաբեր գազ է կիրառել, երբ մոտ 400 ցուցարարներ փորձել են մոտենալ նախագահական նստավայրի մուտքին:
Կազմակերպիչները հայտնել են նաև, որ Պորտու Ալեգրե քաղաքում  և Ռիու Գրանդի դու Սուլ նահանգում հանրահավաքներին մոտ 30 հազար մարդ է մասնակցել: Բազմաթիվ մարդիկ են փողոց դուրս եկել նաև երկրի այլ քաղաքներում:
Ցուցարարները փողոց դուրս եկան, երբ նախագահ Միշել Թեմերը հայտարարեց, թե մտադիր չէ պաշտոնաթող լինել` նույնիսկ եթե երկրի Գերագույն դատարանը իր նկատմամբ կոռուպցիայի գործով հետաքննություն սկսելու որոշում ընդունի:

По всей Бразилии проходят акции протеста против президента страны
В более чем 20 городах Бразилии прошли акции протеста, в ходе которых граждане страны потребовали импичмента президента страны Мишела Темера, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на  местные СМИ.
По данным телеканала Jornal Nacional, наиболее крупные демонстрации прошли в столице страны Бразилии, в Рио-де-Жанейро, а также в финансовой столице Сан-Паулу, число демонстрантов составило от 6 до 8 тыс. человек.
Демонстрация, на которую вышли около 400 человек, проходила спокойно, но после попытки протестующих подойти к входу президентского дворца полиция применила слезоточивый газ.
Организаторы также сообщили, что в городе Порту-Алегри в штате Риу-Гранди-ду-Сул на демонстрацию вышли около 30 тыс. человек. Также акции протеста состоялись в других городах.
Демонстранты вышли на акции протеста после того, как президент Мишел Темер заявил, что не намерен уходить в отставку даже после того, как Верховный суд страны принял решение начать в отношении него расследование о коррупции.