Գեորգի Կուտոյանը մասնակցել է ԱՊՀ անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին
24/05/2017 15:35
2017 թվականի մայիսի 24-ին Ղրղզստանի Հանրապետության մայրաքաղաք  Բիշքեկում տեղի է ունեցել ԱՊՀ երկրների անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստը, որին մասնակցել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն, գեներալ-մայոր Գեորգի Կուտոյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
ՀՀ  ԱԱԾ մամուլի կենտրոնի փոխանցմամբ, նիստի ընթացքում քննարկվել են միջազգային ահաբեկչության և ծայրահեղականության, կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի, միջազգային փոխադրամիջոցների անվտանգության ապահովման, ինչպես նաև տեղեկատվության փոխանակման և համագործակցության այլ հարցեր:

Георгий Кутоян принял участие в заседании Совета руководителей органов безопасности и специальных служб СНГ
24/05/2017 15:37
В столице Республики Киргизия Бишкеке 24 мая состоялось очередное заседание Совета руководителей органов безопасности и специальных служб стран СНГ, на котором приняла участие делегация Службы национальной безопасности при правительстве Республики Армения, возглавляемая директором генерал-майором Георгием Кутояном.
Как сообщает пресс-центр СНБ, во время заседания были обсуждены вопросы, касающиеся борьбы с международным терроризмом и экстремизмом, организованной преступностью, обеспечения безопасности транспортных средств международных перевозок, обмена информацией, а также другие вопросы сотрудничества.