Հրազդանի քաղաքապետը սիրում է աշխատել հարազատների ու բարեկամների հետ. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ում կարդում ենք. «Հրազդանի քաղաքապետ Արամ Դանիելյանը սիրում է աշխատել հարազատների ու բարեկամների հետ։
Ժամանակին գրել էինք, որ նա փեսաներին իրեն խորհրդական է նշանակել և յուրաքանչյուրին մոտ 300 հազար դրամ աշխատավարձ է վճարում։ Հրազդանի քաղաքապետարանից հերքեցին այս տեղեկությունը։
Ահա, վերջերս քաղաքապետարանի կայքում հրապարակվեցին Հրազդանի քաղաքապետ Արամ Դանիելյանի խորհրդականների, օգնականի և այլ պաշտոնյաների լուսանկարներն ու անունները։ Երկուսը՝ ներքին աուդիտի բաժնի պետ Վլադիմիր Գյուրջյանը և խորհրդական Գարեգին Գյուրջյանը, եղբայրներ են՝ քաղաքապետի մորաքրոջ որդիները։
Առևտրի և սպասարկումների կանոնակարգման բաժնի պետ Գագիկ Ստեփանյանը Դանիելյանի հորաքրոջ որդին է։ Քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Ալվինա Զաքարյանը մեզ ասաց, որ չգիտի, թե ով ում բարեկամն է, և խնդրեց մեզ գրավոր հարցում անել, որպեսզի ուսումնասիրի ու նոր պատասխանի»։

«Грапарак»: Мэр Раздана любит работать с родственниками
«Мэр города Раздан Котайкской области Армении Арам Даниелян любит работать с родными и близкими», – пишет газета «Грапарак».
«В свое время мы уже писали, что Арам Даниелян назначил зятьев своими советниками и каждому из них выплачивает зарплату в 300 тыс. драмов. В мэрии Раздана опровергли данную информацию», – говорится в материале издания.
«Недавно на сайте мэрии Раздана были опубликованы имена советников, помощника  Арама Даниеляна и других должностных лиц. Так, братья Владимир и Гарегин Гюрджяны – начальник отдела внутреннего аудита и советник мэра соответственно – являются двоюродными братьями Арама Даниеляна. Как и Гагик Степанян – начальник отдела координации торговли и услуг.
Пресс-секретарь мэра А.Закарян заявила, что не знает, кто кому каким родственником приходится. Она попросила направить письменный запрос, после изучения которого она представит ответ», – пишет газета.