Արգենտինայի նախագահը նորից ծնկի վիրահատության կենթարկվի
Արգենտինայի նախագահ Մաուրսիո Մաքրիին չորեքշաբթի ծնկի վիրահատություն կկատարեն: Այս մասին երեքշաբթի հայտնել է նախագահի ասշխատակազմի մամուլի ծառայությունը, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Արգենտինայի նախագահ Մաուրսիո Մաքրիին վաղը աջ ծնկի արտրոսկոպիա կկատարեն»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ դրա՝ վիրաբուժական միջամտությունից հետո նախագահն աշխատանքը կշարունակի ծրագրած ժամանակացույցով:
Անցյալ տարվա հունիսին Մաքրին թենիսի խաղի ժամանակ ստացած վնասվածքի պատճառով արդեն նույն ծնկի վիրահատության ենթարկվել է:
Հաղորդագրությունից հետևում է, որ այս անգամ ատրոսկոպիա է կատարվելու այլ հիվանդանոցում:
2015 թվականի դեկտեմբերին նախագահ դառնալուց հետո սա կլինի Մաքրիի արդեն երրորդ վիրահատությունը: 2016-ի վերջին նրա ձայնալարերից պոլիպ են հեռացրել: Դրանից բացի, անցյալ տարի նախագահը հիվանդանոց է տեղափոխվել առիթմիայով և բուժօգնության է դիմել կողոսկրի ճաքի պատճառով, որը ստացել էր ընկնելու հետևանքով:

Президенту Аргентины вновь сделают операцию на колене
Президент Аргентины Маурисио Макри в среду перенесет новую операцию на колене. Об этом сообщила во вторник пресс-служба администрации главы государства, передает ТАСС.
«Президенту Аргентины Маурисио Макри завтра будет сделана артроскопия на правом колене»,- говорится в сообщении. Согласно документу, после хирургического вмешательства глава государства продолжит работу по запланированному графику.
В июне прошлого года Макри уже делали операцию на этом же колене из-за травмы, полученной во время игры в теннис. Из сообщения следует, что на этот раз артроскопию будут делать в другой больнице.
Это будет уже третья операция Макри с момента вступления Макри в должность главы государства в декабре 2015 года. В конце 2016 года ему удалили полип на голосовых связках. Кроме того, в прошлом году президент был госпитализирован с аритмией и обращался за медицинской помощью в связи с трещиной в ребре, полученной в результате падения.