Ռոստովի մարզի ամբողջ տարածքում արտակարգ իրավիճակի ռեժիմ է մտցվել (Տեսանյութ)
ՌԴ ԱԻՆ ղեկավար Վլադիմիր Պուչկովն արտակարգ ռեժիմ է սահմանել ամբողջ Ռոստովի մարզում՝ Դոնի Ռոստովում բռնկված հրդեհի պատճառով, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Արտակարգ իրավիճակի ռեժիմ է մտցվել ամբողջ Ռոստովի մարզի տարածքում: Սա դաշնային մակարդակի արտակարգ իրավիճակ է», - ասել է նախարարն արտակարգ իրավիճակների կանխարգելման և վերացման կառավարության գործկոմի նիստում:
Ավելի վաղ արտակարգ իրավիճակի ռեժիմ էր մտցվել միայն Դոնի Ռոստով քաղաքում:
Դոնի Ռոստովի գլխավոր հրապարակի մոտակայքում երկուշաբթի  հրդեհ է բռնկվել, որի հետևանքով մի քանի մասնավոր տուն է այրվել:  45 մարդ մարդ դիմել է բուժօգնության:

На всей территории Ростовской области ввели режим ЧС (Видео)
Глава МЧС Владимир Пучков ввел режим чрезвычайной ситуации во всей Ростовской области из-за пожара в Ростове-на-Дону, передает РИА Новости.
«Вводим режим ЧС на всей территории Ростовской области. Это чрезвычайная ситуация федерального уровня», — сказал он на заседании рабочей группы правительственной комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций.
Ранее режим чрезвычайной ситуации был введен только в Ростове-на-Дону.
Днем в понедельник пожар охватил несколько частных домов рядом с главной площадью Ростова-на-Дону. За медицинской помощью обратились 45 человек,