«Եթե նա ցանկանա, ապա կլինի». ՀՀԿ-ականը Սերժ Սարգսյանի՝ վարչապետ լինելու մասին. ՀԺ
«Հայկական Ժամանակ»-ի փոխանցմամբ՝ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանը նշել է, որ Սերժ Սարգսյանը ցանկության պարագայում 2018 թ.-ին կարող է լինել ՀՀ վարչապետ:
«Եթե նա ցանկանա, ապա կլինի», - նշել է վերջինս։
Միևնույն ժամանակ նա չի շտապել նշել, թե գործող վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կշարունակի պաշտոնավարել 2018թ.-ի ապրիլից հետո, երբ լրանան Սերժ Սարգսյանի նախագահական լիազորությունների ժամկետը:
«ՀՀԿ-ն՝ որպես իշխող քաղաքական ուժ, իր որոշումը կկայացնի այն ժամանակ, երբ ավարտվեն ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի լիազորությունները», - հավելել է պատգամավորը:

«Айкакан жаманак»: Если Серж Саргсян захочет, то станет премьером – депутат РПА
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что депутат парламентской фракции Республиканской партии Армении Акоп Акопян отметил, что при желании Серж Саргсян в 2018 году может стать премьер-министром.
«Если захочет, то будет», - отметил он.
При этом депутат не уточнил, продолжит ли действующий премьер-министр Карен Карапетян свою деятельность на этом посту после апреля 2018 года, когда истечет срок президентских полномочий Сержа Саргсяна.
«РПА как правящая партия примет решение тогда, когда завершатся полномочия президента Сержа Саргсяна», - заявил депутат.