Կիևում ակտիվիստները զինվել են վահաններով վրանային ճամբարը պաշտպանելու համար
Հոկտեմբերի 17-ից  Կիևում՝ Ռադայի մատույցներում, հանրահավաք իրականացնող ակտիվիստները զինվել են վահաններով վրանային ճամբարը պաշտպանելու համար: Այս մասին  հայտնում է  УНИАН-ը:
Այսպես, «Կիև» հյուրանոցի մոտ ոստիկանական շղթայի մոտ ակտիվիստները պաշտպանական պատ են կազմել՝ ձեռքերում պահելով վահաններ: Նրանք պատրաստ են պաշտպանել վրանային ճամբարը:
Դրանից առաջ իրավապահները ճանապարհը փակել են մետաղական ցանկապատով, նաև հինգ շարքից բաղկացած մարդկային պատ ստեղծել: Իրենց հերթին հանրահավաքի մասնակիցները վանկարկել են «Միասին մինչև վերջ», «Հեղափոխություն» և այլ կարգախոսներ: Երկու կողմերն էլ վճռական են տրամադրված:

Активисты под Радой вооружились щитами для защиты палаточного лагеря
Активисты, которые с 17 октября митингуют под стенами украинского парламента, настроены защищать палаточный лагерь ночью от возможного разгона правоохранителями. Об этом сообщил УНИАН.
Так, на улице Грушевского напротив отеля «Киев» митингующие выстроились в оборонительную колонну со щитами в руках возле кордона правоохранителей, они готовы защищать территорию палаточного городка.
Перед этим правоохранители в полном защитном снаряжении перекрыли проход через металлический забор и выстроились в примерно пять рядов. В свою очередь, митингующие выкрикивают лозунги «Вместе и до конца», «Революция» и другие. Обе стороны выглядят настроенными не покидать свои позиции.