Բակո Սահակյանը Բրյուսելում հանդիպել է Արամ Առաջինի հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 20-ին Բրյուսել քաղաքում հանդիպում է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Արամ Առաջինի հետ, տեղեկացնում է ԱՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են հայրենիք-սփյուռք, եկեղեցի-հասարակություն փոխհարաբերություններին, Արցախի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ մեր հանրապետությունում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը, մասնավորապես, Նոր Կիլիկիա բնակավայրի հետագա զարգացմանն առնչվող խնդիրներին:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության դերը սփյուռքում հայապահպանության, հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդման եւ Արցախին մշտապես սատարելու գործում:

Встреча в Брюсселе с Католикосом Великого Дома Киликийского Арамом Первым
20 октября в Брюсселе Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с Католикосом Великого Дома Киликийского Арамом Первым.
На встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся связей между Родиной и Диаспорой, церковью и обществом, а также внутренней и внешней политики Арцаха.
Были затронуты также задачи, связанные с осуществлением в республике разных программ, в частности дальнейшего развития населенного пункта Новая Киликия.
Президент Саакян высоко оценил роль Великого Дома Киликийского в деле сохранения армянства в Диаспоре, укрепления связей с Родиной и постоянного содействия Арцаху.