Անհրաժեշտ է ոչ միայն հատուկ օրերին մասնակցել քաղաքը մաքրելու գործին, այլ մշտապես այս գործընթացի մի մասը լինել. վարչապետ
21/10/2017 13:18
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հորդորում է ոչ միայն հատուկ օրերին մասնակցել քաղաքը կամ համայնքը մաքրելու գործին, այլ մշտապես այս գործընթացի մի մասը լինենք:
«Այսօր հայտարարված է հանրապետական շաբաթօրյակ: Անհրաժեշտ է, սակայն, որ ոչ միայն հատուկ օրերին մասնակցենք մեր քաղաքը կամ համայնքը մաքրելու գործին, այլ մշտապես այս գործընթացի մի մասը լինենք: Այդ առումով առաջարկում եմ նաև աջակցել ու ակտիվորեն ներգրավվել «Մաքուր Հայաստան» ծրագրում, քանի որ մեր երկիրն ու քաղաքը մաքուր կարող ենք պահել միայն մեր անմիջական մասնակցությամբ»,- Facebook-ի իր էջում գրել է վարչապետը:
Հիշեցնենք՝ «Մաքուր Հայաստան» համապետական միջոցառման շրջանակներում հոկտեմբերի 21-ին հայտարարված է համապետական շաբաթօրյակ:

Карен Карапетян: Нужно участвовать в очистке города не только в дни субботников, но и быть частью этого процесса постоянно
21/10/2017 14:20
Премьер-министр Карен Карапетян призывает граждан Армении участвовать в очистке города или общины не только в дни субботников, но и постоянно быть частью этого процесса.
«Сегодня объявлен республиканский субботник. Однако необходимо, чтобы мы участвовали в деле очистки нашего города или общины не только в специальные дни, но постоянно были частью этого процесса. В данном контексте предлагаю также содействовать и активно участвовать в программе «Чистая Армения», поскольку мы можем содержать нашу страну и город в чистоте только при непосредственном участии», - написал премьер на своей странице в Facebook.