Տարկետում պահանջող ուսանողները որոշեցին հանդիպել վարչապետ Կարեն Կարապետյանին
«Հանուն գիտության զարգացման» նախաձեռնության անդամ հինգ ուսանողներ կհանդիպեն վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ: Այս որոշմանն ուսանողներն ու Կառավարության աշխատակիցները եկան բանակցությունների արդյունքում:
Ավելի վաղ ուսանողները հրաժարվել էին վարչապետի հետ հանդիպել առանց ուղիղ եթերի կամ լրատվամիջոցների կողմից տեսանկարահանման, որից հետո վարչապետի արարողակարգային ծառայության ղեկավարն առաջարկել էր այլընտրանքային տարբերակ` ուսանողներին տրամադրել հանդիպման` Կառավարության լրատվական ծառայության կողմից տեսանկարահանված տարբերակը:
Ուսանողները խնդրել էին ճշտել` ի՞նչ տեսքով ու ի՞նչ ժամկետներում իրենց կտրամադրվի տեսանյութը:
Ինչին ի պատասխան՝ վարչապետի խորհրդական Արամ Վարդևանյանը նշեց.
«Եթե հանդիպումը տևի կես ժամ, ապա մեկ ժամվա ընթացքում չմոնտաժված տեսանյութը կտեղադրվի ftp.gov.am կայքում ու հասանելի կլինի բացառապես բոլորին, եթե հանդիպումը տևի մեկ ժամ, ապա տեսանյութը կտեղադրվի երկու ժամվա ընթացքում»:

Протестующие против отмены отсрочки студенты решили встретиться с премьером
Пятеро членов инициативы «Во имя развития науки» встретятся с премьер-министром Армении Кареном Карапетяном. К такому решению студенты и представители правительства Армении пришли в результате переговоров.
Ранее протестующие против отмены права на отсрочку от армии студенты отказались встречаться с премьер-министром Армении Кареном Карапетяном без присутствия представителей СМИ. Руководитель службы протокола премьера предложил им альтернативный вариант – видеозапись встречи будет сделана пресс-службой правительства и видеоматериал будет предоставлен им.
Студенты попросили уточнить, в каком виде и в какой срок им будет предоставлен видеоматериал.
В ответ советник премьер-министра Арам Вардеванян отметил:
«Если встреча продлится полчаса, то в течение одного часа несмонтированный материал будет размещен на сайте ftp.gov.am и доступен исключительно для всех, если встреча продлится час, то материал будет размещен в течение двух часов».